Bu yazımızda sizlere son günlerin popüler fotoğraf uygulaması olan Prisma’dan bahsedeceğiz. Prisma uygulaması ismiyle uyumlu bir şekilde fotoğraflara prizma efekti veren bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Şimdi bu uygulamanın nasıl çalıştığına bir bakalım.

Prisma Fotoğraf Uygulaması Nasıl Kullanılır

Uygulamayı açtığınızda ilk olarak karşınızda 5 adet buton göreceksiniz. Bu butonlardan sol üstte bulunanı flaş açıp kapatmaya yarar. Üst ortadaki buton ön ve arka kamera arasında geçişi sağlarken üst soldaki dişli simgesi de ayarlara girer. Fotoğrafların üzerinde çıkan “Prisma” yazısını buradaki ayarlardan kaldırabilirsiniz. Ortadaki yuvarlak buton ise fotoğrafı çekmenizi sağlar. Sağ alttaki butonla da cihazınızın içindeki fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

Prisma ile Fotoğraflara Nasıl Efekt Verilir?

Prisma uygulaması ile fotoğraflara efekt vermek için ise resmi çektikten sonra resmin hemen altında bulunan filtrelerden birisini kullanabilirsiniz. Herhangi bir filtreye tıkladığınızda ortada Prisma simgesi belirecektir. Bu simge tam dolduğunda fotoğrafın işlenmesi bitmiş demektir.

Yine Prisma uygulamasını kullanarak fotoğraflara efekt verdikten hemen sonra sosyal medyada rahatlıkla paylaşabilmek için resmin hemen altında bulunan Instagram ve Facebook butonlarını kullanabilirsiniz.