Apple’nin yeni ürünleri olan,  İphone 6 ve İphone Air akıllı telefonları ile ilgili sızıntılar gelmeye başladı. Teknoloji severler tarafından merakla beklenen yeni Apple ürünleri hakkında, merak edilen bazı yüzeysel bilgilere ulaşmayı başardık.

Özellikle çıkış tarihleri merak konusu olan İphone 6 ve İphone Air modellerinin,  çıkış tarihleri de aşağı yukarı belli oldu. Bugüne kadar internet üzerinden hakkında birçok dedikodu yayınlanan Iphone 6 ve diğer akıllı cihaz Iphone Air’in tasarım ve özellikleri de netlik kazanmaya başladı. Netlik kazanan bu özelliklerin yanı sıra, Çinli yetkililer tarafından birkaç broşürde yayınlanmış oldu.

Öte yandan ise Apple’nin bahsedilen Akıllı cep telefonu konseptinde bulunan yeni modellerini, teknoloji fuarlarında 19 Eylül itibarı ile tanıtacağı bilgileri verildi. Fiyat olarak Iphone 6’nın 850 dolardan, Iphone Air’in ise takriben 1000 dolardan satışa sunulacağı iddiaları kuvvet kazandı..

Her ne kadar yayınlanan broşürler Teknoloji devi Apple tarafından doğrulanmasa da, haberler firma tarafından yalanlanmadı da. Yeni konsept akıllı cihazlarla ilgili ortaya atılan çıkış tarihinin ve fiyatlarının, doğruluk payının yüksek olduğu yönünde tahminler var. Türkiye’de ise farklı isimler altında eklenecek vergilerden sonra cihazların ortalama fiyatının 2 bin liranın üzerinde olması bekleniyor.

Apple’nin son amiral gemisi olan phone 6’da olması muhtemel bazı özellikler ise şunlardır;

2.0 GHz çift çekirdek Apple A8 yonga,  4.7 inç büyüklüğüne sahip ve 1704 x 960 piksellik bir ekran,  13 Mega piksel arka kamera,  1.810 mAh pil, safir kristal cam, İOS 8 işletim sistemi.

İphone Air akıllı cihaz için beklenen özellikler ise;

5.5 ink ekran büyüklüğüne sahip ekran, 2.500mAh kapasiteye sahip pil, 2.0 GHz çift çekirdek Apple A8 yonga, 13 Mega piksel arka kamera, safir kristal cam ve İOS 8 işletim sistemi akıllı cihazda yer alması beklenen bazı özelliklerin başında gelmektedir.