Gerek masaüstünde gerekse mobilde rakiplerine açık ara fark atarak en çok kullanılan internet tarayıcısı Chrome, şimdi ise Android için yeni güncellemesini sunuyor.

google-chrome-android

 

Geliştirdiği uygulamaları ile beraber neredeyse her seferinde başarıya ulaşan şirket, uzun bir süre önce mobil platformlar için yayımladığı internet tarayıcısı ile de başarı sağlamış durumda. Nitekim tarayıcısını yeni güncellemeler ile birlikte geliştirmeye ve daha iyi hale getirmeye devam eden firma, Chrome için yeni bir güncelleme yayımlamış bulunmakta.

Chrome’den gelen yeni açıklamaya göre, güncelleme sonrasında batarya tüketimi minimuma indirilecek. Chrome mobilin en büyük eksilerinden olan batarya tüketimine geliştirici ekip bu konuya eğilmekte olduğunu birçok defa açıklamıştı. Yeni gelen güncelleme ile uygulamanın en az tüketim gerçekleştirmesi amaçlanıyor. Yayımlanan bu güncellemenin de çalışmaların bir parçası olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu güncellemenin tek amacı batarya tüketiminin geliştirilmesi değil. Aynı zamanda uygulamanın çok daha stabil ve hızlı çalışmasını sağlayan Google, yayımladığı güncelleme sonrasında tarayıcıda açılan sayfaların artık çok daha seri bir şekilde yüklenebileceğini dile getirdi.